Co ćwiczyć aby wspomóc odchudzanie?

Wśród wielu z nas może pojawić się chęć na zrzucenie zbędnych kilogramów i w związku z tym zadajemy sobie pytanie, jakie ćwiczenia są najlepsze na odchudzanie?

Trening HIIT dla wsparcie odchudzania

Najwyższą skutecznością wśród ćwiczeń wspomagających odchudzanie cieszą się treningi HIIT. HIIT z języka angielskiego high intensity interval training, czyli po polsku trening interwałowy o wysokiej intensywności. Praktykowanie tego treningu powoduje w organizmie przyśpieszone spalanie tkanki tłuszczowej.

Zasada tego ćwiczenia jest prosta – stosujemy naprzemiennie ćwiczenia fizyczne o wysokiej i niskiej intensywności bez czasu na odpoczynek. Jak w praktyce to stosować? Można na przykład przez 30 sekund biec sprintem, a potem 60 sekund marsz i tak w kółko. Energiczna jazda na rowerze stacjonarnym, pływanie, chodzenie po schodach w górę i w dół. Odpowiednio wykonany trening interwałowy o wysokiej intensywności sprawia, że nasz organizm nawet do 24 godzin po treningu ma przyśpieszone spalanie tkanki tłuszczowej.

Cardio pomaga się odchudzać

Treningi interwałowe o wysokiej intensywności są jednak dość wymagające i nie każda osoba będzie w stanie im podołać. Lżejszą i równie skuteczną wersją ćwiczeń mogą być ćwiczenia cardio.

W dużym uproszczeniu treningi cardio polegają na wykonywaniu umiarkowanie intensywnych ćwiczeń fizycznych przez dłuższy czas. Można więc za to uznać szybki marsz, jazdę na rowerze, bieganie, jazdę na rolkach. Warto w tym miejscu podkreślić, że aby trening carido był skuteczny, powinien trwać przynajmniej 30 minut. Stosowanie ćwiczeń cardio nie tylko wspomaga spalanie tłuszczu, ale także poprawia ogólną wydolność naszego organizmu.

Tekst przygotowany przy współpracy z rowertour.com.