Zdrowe jedzenie to zdrowy organizm fizycznie i psychicznie

Zdrowe jedzenie to podstawa dobrego samopoczucia. Każdy więc chce się dobrze odżywiać, dbać o siebie i każdego dnia dostarczać składników korzystnych dla swojego organizmu.

Jesteś tym co jesz! Jeśli jesz zdrowo – jesteś zdrowy!

Jednak nie wszyscy są w stanie wytrwać w tym postanowieniu. Dlaczego? Przecież nie jest to forma restrykcyjnej diety, nie wymaga ogromnych poświeceń ani dodatkowego reżimu…

Chyba dlatego, że istnieje głęboko zakodowana obawa przed, tzw. zdrowym jedzeniem. Że to tylko owoce i warzywa, że mało, że drogo, że posiłki o konkretnych godzinach. Warto rozwiać te wątpliwości.

Kolorowa, smaczna i zdrowa kuchnia

Zdrowe jedzenie to świeże, jak najmniej przetworzone składniki, najlepiej z ekologicznych upraw i hodowli. Mając je do dyspozycji przygotowanie dobrego zdrowego posiłku będzie proste i do wykonania dla każdego.

Przepisy i pomysły na przygotowywanie zdrowych potraw dostępne są na przysłowiowe „wyciągnięcie ręki”. Wystarczy zajrzeć do Internetu. Blogi kulinarne, o zdrowym żywieniu i stylu życia, vlogi, porady w mediach społecznościowych i na branżowych stronach firmowych. Naprawdę jest z czego wybierać. Dla przykładu, kilka pomysłów na zdrowe i smaczne przekąski, do podjadania pomiędzy głównymi posiłkami:

  1. Guacamole z selerem naciowym
  2. Surowa papryka z sosem czosnkowym
  3. Pomidorki z fetą i ziołami
  4. Jabłko z odtłuszczonym masłem orzechowym w proszku

O czym pamiętać zdrowo się odżywiając ?

Mimo, że zdrowia nigdy dosyć to nawet przy najzdrowszych przepisach warto zwracać uwagę na wielkość porcji i bilans kaloryczny. Zadbać, aby zdrowe posiłki pokrywały zapotrzebowanie na konieczne kalorie, witaminy i minerały, pilnować nawodnienia organizmu. Starać się o codzienną dawkę ruchu (najlepiej na świeżym powietrzu). Czasami także godne rozważenia jest skorzystanie z porad specjalisty – dietetyka.

Warto, aby zdrowa kuchnia i zdrowy tryb życia szły w parze z uśmiechem, relaksem i optymistycznym podejściem do świata.

One thought on “Zdrowe jedzenie to zdrowy organizm fizycznie i psychicznie

Dodaj komentarz